• сабота, 30 септември 2023

Поради асфалтирање затворен за сообраќај патот Велес - Градско

Поради асфалтирање затворен за сообраќај патот Велес - Градско

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) -  Делницата Велес - Градско на регионалниот пат 1102 денеска ќе биде целосно затворен за сообраќај поради градежни активности, односно асфалтирање. 

Како што соопшти АМСМ, прекинот во сообраќајот ќе биде во периодот од 08 до 16 часот. вг/бак/

Фото: МИА архива

 

 

 

Остани поврзан