• понеделник, 22 јули 2024

Нормализиран сообраќајот на патот Берово - Струмица

Нормализиран сообраќајот на патот Берово - Струмица

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Берово - Струмица е повторно нормализиран, информираат од АМСМ.

Претходно, оттаму беше соопштено дека поради сообраќајна незгода, патот беше затворен за сообраќај во двата правца од 16:20 часот. бд/дма/

Фото: МИА архива

Остани поврзан