• петок, 12 јули 2024

Извршната директорка на НДИ, Стефани Раст во посета на Собранието

Извршната директорка на НДИ, Стефани Раст во посета на Собранието

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Собранието денеска ќе го посети извршната директорка на НДИ, Стефани Раст.

Како што информираат од собраниската прес-служба, од 9:30 до 10:30 часот, Раст ќе има средба со претседателот на Собранието, Африм Гаши, а од 10:30 до 11:20 часот ќе има средба со пратеници на СДСМ - Јован Митрески, Оливер Спасовски, Сања Лукаревска. Од 14:15 до 14:45 часот ќе оствари средба со претставници на ВМРО-ДПМНЕ - Христијан Мицкоски, Никола Мицевски.фф/са/

Фото: Фејсбук на НДИ Македонија

Остани поврзан