• недела, 21 јули 2024

Мишел: Лидерите на ЕУ не постигнаа договор околу носителите на врвните функции 

Мишел: Лидерите на ЕУ не постигнаа договор околу носителите на врвните функции 

Брисел, 18 јуни 2024 (МИА) - Шефовите на држави или влади на земјите членки на вечерашната неформална средба во Брисел не успеаја да постигнат договор околу изборот на највисоките функционери во Унијата, информира претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел. сп/

Фото: МИА Архива

Остани поврзан