• недела, 14 јули 2024
Манчестер Јунајтед отпушта 250 луѓе за да го оптимизира буџетот

Манчестер Јунајтед отпушта 250 луѓе за да го оптимизира буџетот

Манчестер, 3 јули 2024 (МИА) - Англискиот клуб Манчестер Јунајтед предложил укинување на 250 работни...

Поранешниот советник на Манчестер сити за прекршување на ФФП: Има 130 обвиненија, а не 115, Премиер лигата погреши од самиот почеток

Поранешниот советник на Манчестер сити за прекршување на ФФП: Има 130 обвиненија, а не 115, Премиер лигата погреши од самиот почеток

Лондон, 23 јуни 2024 (МИА) - Поранешен советник на Манчестер сити откри дека Премиер лигата поднела...

Хурцелер стана најмлад тренер во историјата на Премиер лигата

Хурцелер стана најмлад тренер во историјата на Премиер лигата

  Лондон, 16 јуни 2024 (МИА) – Англискиот премиерлигаш Брајтон за нов менаџер го ангажи...

Вест Хем плати 30 милиони евра за бразилски тинејџер

Вест Хем плати 30 милиони евра за бразилски тинејџер

Лондон, 13 јуни 2024 (МИА) – Англиски Вест Хем го претстави денеска младиот бразилски крилен нап...

За Гризман заинтересирани клубови од Англија и САД

За Гризман заинтересирани клубови од Англија и САД

Мадрид, 9 јуни 2024 (МИА) – За фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман се заинтересирани клубо...

Варди го продолжи договорот со Лестер

Варди го продолжи договорот со Лестер

  Лестер, 7 јуни 2024 година (МИА) – Фудбалерот на Лестер, Џејми Варди денеска потпиша...

Челзи потпиша со Адарабијо

Челзи потпиша со Адарабијо

  Лондон, 7 јуни 2024 (МИА) – Лондонски Челзи денеска соопшти дека потпишал договор со...

ВАР технологијата останува во Премиер лигата

ВАР технологијата останува во Премиер лигата

Лондон, 6 јуни 2024 (МИА) - Демократскиот чин во Премиер лигата за останување или укинување на ВАР т...

Терените со вештачка трева забранети во шкотската Премиер лига

Терените со вештачка трева забранети во шкотската Премиер лига

  Глазгов, 6 јуни 2024 (МИА) – Шкотските фудбалски прволигаши одлучија од сезоната 2026...

Мартинез подготвен да влезе во конфликт со Астон Вила за настап на ОИ

Мартинез подготвен да влезе во конфликт со Астон Вила за настап на ОИ

  Мајами, 6 јуни 2024 (МИА) – Голманот на Аргентина, Емилијано Мартинез инсистира да уч...

Ќе биде ли Манчестер Сити исфрлен од Премиер лигата?

Ќе биде ли Манчестер Сити исфрлен од Премиер лигата?

Манчестер, 4 јуни 2024 (МИА) - Правниот предизвик на Манчестер Сити против правилата во Премиер лига...

Крег Белами замена за Компани во Барнли

Крег Белами замена за Компани во Барнли

  Лондон, 31 мај 2024 (МИА) – Поранешниот велшки фудбалски репрезентативец Крег Белами...

Медиуми: Мареска нов тренер на Челзи

Медиуми: Мареска нов тренер на Челзи

  Лондон, 31 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот стратег Енцо Мареска, кој во сезоната што и...

Мекена останува на клупата на Ипсвич

Мекена останува на клупата на Ипсвич

Лондон, 30 мај 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски клуб Ипсвич објави денеска дека го продолжил до...

Саутемптон се врати во Премиер лигата

Саутемптон се врати во Премиер лигата

  Лондон, 26 мај 2024 (МИА) – Саутемптон се врати во Премиер лигата, совладувајќи го по...

Image

Остани поврзан