• четврток, 20 јуни 2024
Обожавателите на Тејлор Свифт во В Британија загубиле над милион евра од лажни интернет-понуди за влезници

Обожавателите на Тејлор Свифт во В Британија загубиле над милион евра од лажни интернет-понуди за влезници

Лондон, 17 април 2024 (МИА) - Обожавателите на пејачката Тејлор Свифт во Велика Британија потенцијал...

Кортни Лав не е обожавателка на Тејлор Свифт

Кортни Лав не е обожавателка на Тејлор Свифт

Лос Анџелес, 16 април 2024 (МИА) - Американската рок-пејачка и вдовица на рокерот Курт Кобејн, Кортн...

Форбс: Тејлор Свифт стана милијардерка

Форбс: Тејлор Свифт стана милијардерка

Лос Анџелес, 3 април 2024 (МИА) - Американската пејачка Тејлор Свифт веќе е милијардерка, според нај...

Политичка „криза“ во Југоисточна Азија поради Тејлор Свифт

Политичка „криза“ во Југоисточна Азија поради Тејлор Свифт

Сингапур, 5 март 2024 (МИА) - Договорот на американската поп-пејачка Тејлор Свифт со организаторите...

Таткото на Тејлор Свифт обвинет за напад врз фотограф во Сиднеј

Таткото на Тејлор Свифт обвинет за напад врз фотограф во Сиднеј

Сиднеј, 27 февруари 2024 (МИА) - Таткото на Тејлор Свифт е под истрага во Австралија за наводен напа...

Тејлор Свифт го освои четврто „Греми“ за албум на годината

Тејлор Свифт го освои четврто „Греми“ за албум на годината

Лос Анџелес, 5 февруари 2024 (МИА) - Тејлор Свифт ја освои „Греми“ наградата за албум на годината, с...

Тејлор Свифт прогласена за личност на годината од страна на магазинот „Тајм“

Тејлор Свифт прогласена за личност на годината од страна на магазинот „Тајм“

Њујорк, 6 декември 2023 (МИА) - Американската пејачка Тејлор Свифт е прогласена за личност на година...

Тејлор Свифт ѝ оддаде почит на девојката која почина на концертот во петокот

Тејлор Свифт ѝ оддаде почит на девојката која почина на концертот во петокот

Рио де Жанеиро, 20 ноември 2023 (МИА) - Тејлор Свифт со една своја песна ѝ оддаде почит на обожавате...

Биографски стрип за Тејлор Свифт

Биографски стрип за Тејлор Свифт

Лос Анџелес, 16 ноември 2023 (МИА) - Најавен е биографски стрип за американската пејачка Тејлор Свиф...

Нотс Каунти демантира продажба на клубот на поп-ѕвездата Тејлор Свифт

Нотс Каунти демантира продажба на клубот на поп-ѕвездата Тејлор Свифт

Лондон, 28 октомври 2023 (МИА) – Најстариот професионален фудбалски клуб во светот, англискиот Нотс...

Тејлор Свифт стана милијардерка

Тејлор Свифт стана милијардерка

Лос Анџелес, 27 октомври 2023 (МИА) - Тејлор Свифт влезе во редот на милијардерите. Нејзината вкупна...

Тејлор Свифт триумфираше на „Ем-ти-ви наградите“ за 2023 година

Тејлор Свифт триумфираше на „Ем-ти-ви наградите“ за 2023 година

Њуарк, 13 септември 2023 (МИА) - Тејлор Свифт е големата победничка на „Ем-ти-ви видеомузичките нагр...

Тејлор Свифт со нов албум и нов рекорд на „Билборд“

Тејлор Свифт со нов албум и нов рекорд на „Билборд“

Лос Анџелес, 18 јули 2023 (МИА) - Тејлор Свифт е првата жена изведувачка со најмногу бр. 1 албуми на...

Тејлор Свифт сликана со ново момче

Тејлор Свифт сликана со ново момче

Њујорк, 16 мај 2023 (МИА) - Откако пejaчката Тејлор Свифт раскина со долгогодишното момче Џо Алвин,...

Тејлор Свифт ја освои главната „Ем-ти-ви“ награда и објави нов албум

Тејлор Свифт ја освои главната „Ем-ти-ви“ награда и објави нов албум

Њуарк, 29 август 2022 (МИА)

Image

Остани поврзан