• петок, 21 јуни 2024
Хезоња го продолжи договорот со Реал

Хезоња го продолжи договорот со Реал

Мадрид, 20 јуни 2024 МИА) – Кошаркарот на Реал Мадрид, Марио Хезоња го продолжи договорот со шпа...

Мбапе подготвен да игра на која било позиција во Реал

Мбапе подготвен да игра на која било позиција во Реал

Дизелдорф, 17 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на француската репрезентација и Реал, Килијан Мбапе е подг...

Капитенот на Реал оди во Саудиска Арабија за 20 милиони долари

Капитенот на Реал оди во Саудиска Арабија за 20 милиони долари

Ријад, 14 јуни 2024 (МИА) - Начо Фернандез, капитенот на Реал, неодамна пред финалето на Лигата на ш...

Хезоња сака да остане во Реал

Хезоња сака да остане во Реал

Мадрид, 13 јуни 2024 (МИА) – Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Марио Хезоња најави оти сака...

Анчелоти ја повлече својата изјава, Реал ќе настапи на Светското клупско првенство

Анчелоти ја повлече својата изјава, Реал ќе настапи на Светското клупско првенство

  Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на европскиот фудбалски шампион Реал Мадрид, Ка...

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Ливерпул, Барселона или Ајакс би можеле да го заменат Реал Мадрид н...

Раководството на Баерн со критики за трансферот на Мбапе во Реал

Раководството на Баерн со критики за трансферот на Мбапе во Реал

Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) - Спортскиот директор на Баерн Минхен, Макс Еберле реагираше негативно на...

Реал нема да учествува на СП за клубови: Анчелоти има јасен став

Реал нема да учествува на СП за клубови: Анчелоти има јасен став

Мадрид, 10 јни 2024 (МИА) - Реал Мадрид нема да учествува на Светското клупско првенство под покрови...

Мбапе: Во ПСЖ ми рекоа дека воопшто нема да играм

Мбапе: Во ПСЖ ми рекоа дека воопшто нема да играм

Мадрид, 4 јуни 2024 (МИА) - Големата француска ѕвезда и капитен на тимот, Килијан Мбапе зборуваше на...

Мбапе на почеток ќе ја носи „деветката“ во Реал

Мбапе на почеток ќе ја носи „деветката“ во Реал

  Мадрид, 4 јуни 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Килијан Мбапе во Реал Мадрид ќе го но...

Лос Анџелес заинтересиран за Марко Ројс

Лос Анџелес заинтересиран за Марко Ројс

  Лос Анџелес, 3 јуни 2024 (МИА) – Американскиот фудбалски клуб Лос Анџелес Галакси е з...

Романо објави еден од најголемите трансфери во историјата: Мбапе потпиша за Реал

Романо објави еден од најголемите трансфери во историјата: Мбапе потпиша за Реал

Мадрид, 2 јуни 2024 (МИА) - „Килијан Мбапе во Реал Мадрид, Тргнуваме! Сите документи се потпишани, и...

Винисиус: Сакам да останам во Реал засекогаш

Винисиус: Сакам да останам во Реал засекогаш

Мадрид, 2 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на Реал Мадрид, Винисиус Јуниор призна дека сака засекогаш да...

Финале на ЛШ: Рекорден триумф на Реал или последен победнички танц на Ројс со Борусија?

Финале на ЛШ: Рекорден триумф на Реал или последен победнички танц на Ројс со Борусија?

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Вечерва ќе биде познат освојувачот на трофејот во Лигата на шампионите з...

Модриќ: Не сме фаворити во финалето на ЛШ

Модриќ: Не сме фаворити во финалето на ЛШ

Мадрид, 31 мај 2024 (МИА) - Вториот капитен на Реал Мадрид, Лука Модриќ смета дека тимот не е фавори...

Image

Остани поврзан