• недела, 16 јуни 2024
Португалецот Сантош на клупата на Азербејџан

Португалецот Сантош на клупата на Азербејџан

Баку, 13 јуни 2024 (МИА) – Фудбалската федерација на Азербејџан официјално соопшти денеска 69-го...

ЕВРО2024: Роналдо најдобар стрелец во историјата

ЕВРО2024: Роналдо најдобар стрелец во историјата

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо е најдобар стрелец во истор...

У19: Македонските фудбалерки ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП

У19: Македонските фудбалерки ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП

  Нион, 7 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години ќ...

Белингем ќе се оперира по Европското, може да го пропушти почетокот на новата сезона

Белингем ќе се оперира по Европското, може да го пропушти почетокот на новата сезона

Мадрид, 6 јуни 2024 (МИА) - Џуд Белингем беше одличен во својата прва сезона во Реал Мадрид, откако...

Англичаните стравуваат пред Европското: Хари Кејн е повреден

Англичаните стравуваат пред Европското: Хари Кејн е повреден

Минхен, 17 мај 2024 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Англија, како и обично, со големи надежи з...

Романо: Хумелс нема да игра на ЕП

Романо: Хумелс нема да игра на ЕП

Дортмунд, 14 мај 2024 (МИА) – Одбранбениот фудбалер на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс, нема да биде...

Ернандез ја заврши сезоната и го пропушта Европското првенство

Ернандез ја заврши сезоната и го пропушта Европското првенство

Париз, 2 мај 2024 (МИА) - Песимистичките најави од Париз за жал се остварија - повредата на Лукас Ер...

УЕФА ги избра судиите за ЕУРО2024

УЕФА ги избра судиите за ЕУРО2024

  Нион, 23 април 2024 (МИА) – УЕФА денеска ги одреди судиите за претстојното Европското...

Македонската репрезентација во традиционално таеквондо на Европскиот шампионат во Словенија

Македонската репрезентација во традиционално таеквондо на Европскиот шампионат во Словенија

Охрид, 12 април 2024 (МИА) – Македонската репрезентација во традиционал...

Македонските ракометари со победа ги завршија настапите на Европското првенство

Македонските ракометари со победа ги завршија настапите на Европското првенство

Берлин, 16 јануари 2024 (МИА) – Македонската ракометна репрезентација со победа го заврши настапот н...

Три дебарски каратистки првпат обезбедија учество на европско првенство

Три дебарски каратистки првпат обезбедија учество на европско првенство

Дебар, 12 ноември 2023 (МИА) – Три каратистки на дебарскиот карате клуб „Дибра“ обезбедија учество н...

Почнува Европското екипно првенство во шах, македонските репрезентации очекуваат добар настап

Почнува Европското екипно првенство во шах, македонските репрезентации очекуваат добар настап

Будва, 11 ноември 2023 (МИА) – Во црногорскиот град Будва денеска почнува 24. Европско екипно првенс...

Панчевски: Се надевам на добар резултат со македонската репрезентација на претстојното Европско првенство

Панчевски: Се надевам на добар резултат со македонската репрезентација на претстојното Европско првенство

Скопје, 9 ноември 2023 (МИА) - Шахистот на Алкалоид, Филип Панчевски очекува добар настап на претсто...

Црна Гора прв противник на македонските ракометарки на ЕП во Романија

Црна Гора прв противник на македонските ракометарки на ЕП во Романија

Скопје, 6 јули 2023 (МИА) – Македонската женска репрезентација вечер од 18:45 часот ќе го одигра сво...

Парулеска сребрена на ЕП во традиционално теквондо, селекторот Лазарески очекува нови медали

Парулеска сребрена на ЕП во традиционално теквондо, селекторот Лазарески очекува нови медали

Јесоло, 21 април 2023 (МИА) - Селекторот Марјанчо Лазарески изјави дека очекува македонската репрезе...

Image

Остани поврзан