• среда, 17 јули 2024

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Поради случена сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп, од мотел Дреново кон Плетвар, од 20:20 сообраќајот е во прекин двата правци, информираат од Автомото сојузот на Македонија. сст/нд/

Остани поврзан