• четврток, 11 април 2024

Димитријевиќ во симболичната петорка на колото во ВТБ лигата

Димитријевиќ во симболичната петорка на колото во ВТБ лигата

Москва, 5 март 2024 (МИА) - ВТБ-лигата ја претстави својата идеална петорка за оваа недела. Во неа се најде и македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ.

Членот на УНИКС саботниот натпревар со Локомотив Кубан го заврши со 23 поени за 29 минути игра. УНИКС победи со 80:76.

Во петорката покрај Македонецот се и: Исаја Рис (Парма), Октавиус Елис (Уралмаш), Бојан Дубљевиќ (Зенит) и Џејмс Томпсон (Самара).

УНИКС Казан и ЦСКА Москва се на делба на првата позиција со 22 победи и шест порази. зс/

Фото: ВТБ-лига

Остани поврзан