• сабота, 30 септември 2023

Бошњачкиот демократски сојуз му ја честита победата на Ердоган

Бошњачкиот демократски сојуз му ја честита победата на Ердоган

Скопје, 28 мај 2023 

Претседателот на Бошњачкиот демократски сојуз Мунир Колашинац му ја честиташе победата претседателските избори на Реџеп Таип Ердоган.

Само со труд и заложби покажа како се сака својата држава и својот народ на сите полиња. Секој глас даден за него е потврда на неговара макотрпна работа и жртва. Оваа победа е гаранција за просперитет успех напредок и економски развој на Туркије и регионот. Оваа победа е гордост на турскиот народ но и на братските народи на Туркије меѓу кои и бошњачкиот. 

Бошњачки демократски сојуз

________________________________________________________________________________________ 

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

 

Остани поврзан