• среда, 17 април 2024

Арсенал е подготвен да се раздели со 14 играчи во летниот преоден рок

Арсенал е подготвен да се раздели со 14 играчи во летниот преоден рок

Лондон, 25 мај 2023 (МИА) - Арсенал планира да започне со реконструкција на тимот по крајот на сезоната. 

 

Според „Фудбал Лондон“, управата на „топчиите“ е подготвени да се раздели со 14 играчи за да спроведат голема трансфер кампања. 

 

Тимот може да го напуштат: Гранит Џака, Томас Парти, Роб Холдинг, Емил Смит-Роу, Николас Пепе, Ејнсли Мејтланд-Најлс, Киеран Тирни, Рис Нелсон, Чарли Патино, Фоларин Балогун, Пабло Мари, Алберт Самби Локонга, Нуно Тавареш и Седрик Соареш. 

 

Арсенал по 37 кола е втор во Премиер лигата со 81 бод. зс/

Остани поврзан