• сабота, 30 септември 2023

Казни за 149 возачи на мотоцикли

Казни за 149 возачи на мотоцикли

Скопје, 29 мај 2023 (МИА) - Во спроведената засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли,  вчера во периодот од 14 до 19 часот казнети се 149 возачи.

Од нив, соопштија денеска од МВР, 88 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 40 возеле без возачка дозвола, а санкционирани се и други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. цр/дма/

Фото:МИА

Остани поврзан