• четврток, 07 декември 2023

Без вода дел од Чаир

Без вода дел од Чаир

Скопје, 26 септември 2023 (МИА) - ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје информира дека денеска од 11:00 часот без вода ќе бидат корисниците на дел од улицата „Методија Митевски“, „7-ма Албанска Бригада“, крак 8,9,10,11 и 13, во Чаир.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато поради дефект на приклучна цевка ф 2“ на ул „Методија Митевски“ бр10/5.ир/цр

 

Фото: МИА архива

 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан